Vánoční charitativní akce Pomáháme potřebným se v Otrokovicích uskuteční už podesáté

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 3. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Charitativní akce Pomáháme potřebným oslaví letos v Otrokovicích desáté výročí. Během uplynulých devíti ročníků se v rámci této tradiční předvánoční akce podařilo vybrat na pomoc potřebným více než milion korun, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Romana Stehlíková.

Letošní jubilejní desátý ročník se uskuteční v pátek 1. prosince na náměstí 3. května tradičně společně s městskou akcí Rozsvícení vánočního stromu. Opět bude připraven bohatý kulturní program a nákupem nápojů nebo grilovaných specialit budou moci lidé podpořit dobrou myšlenku.

Charitativní akce Pomáháme potřebným se stala neodmyslitelnou součástí začátku adventu v Otrokovicích. Při příležitosti rozsvěcování vánočního stromu a celého osvětlení v Otrokovicích se na náměstí scházejí stovky obyvatel a návštěvníků města, aby tak symbolicky zahájily vánoční čas.

"Po několika letech se na stánky vrátí tolik žádané keramické hrníčky, které si lidé mohou zakoupit, nebo za vratnou zálohu zapůjčit," uvedl Michal Kratochvíl, jeden z organizátorů akce. Návštěvníci se budou moci občerstvit horkým punčem, svařeným vínem, pro děti pak bude připraven čaj nebo džusy. K jídlu bude možné zakoupit grilované maso, klobásy, párky v rohlíku a speciality z udírny. K zakoupenému jídlu a pro děti budou připraveny voňavé perníčky, o které se postarají otrokovičtí strážníci.

Akce Pomáháme potřebným se uskutečnila poprvé v roce 2008. Za dobu existence se při ní vybralo přesně 1 156 371 korun. Vybrané finanční prostředky pomohly dobročinné organizaci Canisterapeutické centrum Zlín, sdružení Šance na podporu onkohematologicky nemocných dětí a také obyvatelům súdánské vesničky Wad Ben Naga. Celý letošní výdělek poputuje prostřednictvím Zdenky Wasserbauerové, pracovnice Šance, rodinám s vážně nemocnými dětmi na Otrokovicku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam