Kvůli následkům větrné bouře omezila zlínská radnice vstup do městských lesů

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 4. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Pokud mají lidé v plánu zajít si o víkendu či v nejbližších dnech do lesa na Zlínsku, mají smůlu. Město totiž omezilo vstup do lesů, které má ve svém majetku, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Důvodem omezení jsou následky nedělní větrné bouře. "Silný vítr značně poškodil lesní porosty. Proto jsme od 2. listopadu omezili pohyb veřejnosti ve všech lesích ve vlastnictví města Zlína," poznamenal Zdeněk Dvořák.

Nařízení omezující pohyb veřejnosti se týká také nejnavštěvovanějšího areálu lesa v lokalitě Tlustá hora. "Ve všech městských lesích je povolen pohyb veřejnosti jen na zpevněných cestách, vstup do lesních porostů mimo cesty je zakázán. Zatím omezení potrvá do 1. února, v případě nutnosti však bude prodlouženo," doplnil mluvčí magistrátu.

Na omezení pohybu v městských lesích budou veřejnost upozorňovat i informační tabule, které jsou od pátku 3. listopadu rozmístěny, a to i na Tlusté hoře.

V souvislosti s nedělní vichřicí zasahovali hasiči v rámci celého Zlínského kraje u 293 událostí. Nejčastěji to bylo na Zlínsku (96 případů) a na Kroměřížsku (80 událostí). Na Uherskohradišťsku pomáhali hasiči i celkem 59 případů a na Vsetínsku u 58. Většinou museli hasiči odstraňovat spadlé stromy ze silnic, chodníků a cyklostezek. Vítr také na mnoha místech přetrhal dráty elektrického vedení a výjimkou nebyly ani poničené střechy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam