Zlínské divadlo čeká zcela mimořádný měsíc

Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 6. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Měsíc listopad bude pro Městské divadlo Zlín v mnoha ohledech velmi výjimečný měsíc. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

"Čeká nás hned několik zajímavých čísel i momentů. Oslavíme například 50 let budovy divadla a spočítali jsme, že v ten den vejde (od 11. 11. 1967) do Velkého sálu divák s pořadovým číslem 9 099 999. Za celý měsíc divadlo pořádá, spolupořádá nebo technicky zajišťuje chod 53 akcí. Zajímavá nabídka přišla také z Dejvického divadla Praha. Slovo dalo slovo a do Dejvic jedeme na dvojzájezd. Pražští diváci tak v Dejvicích uvidí 18. listopadu divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a 19. listopadu hru Mezi nebem a ženou (vítězná inscenace z mezinárodního festivalu V4 v maďarském Vácu)," upřesnila Jurčová.

To ale zdaleka není vše. Přímo z Velkého sálu bude 20. listopadu přenášen do více než sedmdesáti kin v celé ČR tingl tangl Ovčáček miláček. "Jen tak mimochodem, první díl vidělo 17 652 diváků," doplnila mluvčí divadla. Hned den poté, tedy 21. listopadu, se divadlo rozloučí s milovanou (a v mnoha ohledech unikátní) inscenací Doda Gombára: Žítkovské bohyně. "A rozloučíme se velkolepě: inscenaci vyšleme do světa. Derniéru totiž profesionálně zaznamenají kamery a tento záznam hodlá společnost Přenosy do kin uvést na jaře v kinech střední a východní Evropy," řekla Jurčová.

A další rekord je na spadnutí. "Stotisícího diváka za rok 2017 jsme totiž přivítali nevídaně brzy - už 20. října na repríze kriminální komedie Smrt v hotelu Alexandria. V uplynulých letech jsme se k tomuto magickému číslu dopracovali vždy nejdřív v listopadu (loni 11. 11.). Rekordní číslo 136 814 diváků za loňský rok tak pravděpodobně přepíše číslo vyšší," prohlásila Jurčová. A dodala, že 30. listopadu bude celé divadlo držet palce svému herci Zdeňkovi Julinovi při premiéře nového českého filmu Kvarteto. "Tak zajímavá bilance pro jeden běžný měsíc jednoho regionálního divadla už se asi dlouho nebude opakovat," uzavřela mluvčí divadla.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam