Než se muž vrátil z výletu, měl vybílený byt, zmizela i vzácná sbírka mincí

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 8. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Na třiašedesátiletého muže z Luhačovic čekalo po návratu z výletu velmi nepříjemné překvapení, když byl pryč, někdo mu vykradl byt. Zloděj způsobil nemalou škodu, vzal peníze, šperky i starou sbírku mincí, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž vloupání do bytu zjistil uplynulou neděli kolem půl desáté večer. Už při otevírání vchodových dveří ho zarazilo, že je nelze úplně otevřít a brání jim v tom skříňka, která za nimi stojí. Dveře dál neotevíral a šel se podívat na byt zvenku. Tam zjistil, že má otevřené okno do kuchyně i balkonové dveře. Na nic už nečekal a zavolal na linku tísňového volání 158.

"Neznámý zloděj z bytu odcizil peníze a zlaté šperky za 167 tisíc korun. Navíc vzal i sběratelskou sbírku mincí, její hodnota zatím vyčíslena nebyla. Škoda způsobená krádeží by se po jejím nacenění mohla několikanásobně zvýšit. Policisté z Luhačovic případ šetří jako krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě vypátrání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let," konstatovala Kozumplíková.

Policie zároveň upozorňuje, že pokud by kdokoliv zaznamenal nabídku velkého množství sběratelských mincí k prodeji, měl by co nejrychleji zavolat luhačovickým policistům na telefonní číslo 974 666 751 nebo 725 292 345.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam