Noc divadel potrvá ve Slováckém divadle až do rána

Nájemníci - Zdeněk Trčálek (Foto: Slovácké divadlo)Nájemníci - Zdeněk Trčálek (Foto: Slovácké divadlo)
Nájemníci - Zdeněk Trčálek (Foto: Slovácké divadlo)
Kultura 18. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V sobotu 18. listopadu se v Česku uskuteční už popáté originální akce s názvem Noc divadel a už popáté se do ní zapojí i Slovácké divadlo. Zábava tu potrvá až do ranních hodin, serveru Zlin.cz to uvedl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

"Letošní program bude ze všech předchozích ročníků nejlepší," řekl ředitel uherskohradišťské scény Michal Zetel. Celá akce vypukne v 19.00 hodin společným potleskem ve všech evropských divadlech a potom už začnou jednotlivé programy. "My jsme vsadili na komedii Nájemníci, kterou s úspěchem hrajeme už pátým rokem a má za sebou přes 80 repríz. Tím to ale teprve všechno začne," podotkl ředitel. "Po jejím skončení se diváci setkají s režisérem Zdeňkem Duškem, který jim předvede, jak scény, které právě viděli, vlastně vznikaly. Publikum se tak přímo v akci setká i s dalšími profesemi, bez kterých by žádné představení nemohlo vzniknout, tedy s garderobiérkami, vlásenkářkami, rekvizitářkami a dalšími," upřesnil Zetel.

Ani tím ale noční program ve Slováckém divadle neskončí. Diváci budou mít možnost nahlédnout v doprovodu herců i do samotného zákulisí, v nahrávacím studiu pořídit zvukový záznam známé písničky, na dalších místech si pak vyzkoušet paruky, klobouky, kostýmy. K tomu všemu bude hrát ve foyer živá hudba, herci odstepují pro ten večer připravené stepařské číslo a aby návštěvníkům nevyhládlo, čekají je i kulinářské speciality z hereckých kuchyní. "Letos jsme si dali hodně záležet a být divákem, chtěl bych být u toho," uzavřel ředitel divadla.

O uherskohradišťskou Noc divadel je mimořádný zájem, už dva měsíce je beznadějně vyprodaná. I na to divadelníci slovácké scény mysleli. Od 22.00 budou celou akci živě přenášet na divadelním Facebooku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam