KAM VYRAZIT V TÝDNU A O VÍKENDU: Výchovní Morava bude mikulášská i adventní

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Kultura 27. 11. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

VÝCHODNÍ MORAVA – Akce s nádechem blížícího se Mikuláše i adventu, ale také koncerty, ať už metalové nebo popové, či zajímavé výstavy. To vše nabízí přelom listopadu a prosince na Východní Moravě. A nudit se rozhodně nebudete.

V tomto týdnu máte poslední šanci si prohlédnout na zámku ve Zlíně výstavu mistrovských replik Českých korunovačních klenotů, mnoha dalších exponátů a tematických zajímavostí z doby Karla IV. Na stejném místě najdete i netradiční výstavu Expedice středověk, která vás doslova vtáhne do této doby. „Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak se asi žilo na hradě i na bitevním poli. Pro děti jsou zde k dispozici repliky dobových oděvů, předměty ze středověké kuchyně, hudební nástroje, hry, pomůcky útrpného práva, zemědělské nářadí a mnohé další exponáty,“ uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava. Dodal, že obě netradiční výstavy potrvají až do tohoto čtvrtka.

Kdo by chtěl vyrazit do Bojkovic, tak se ve středu 29. listopadu může podívat na Mikulášské předvádění řemesel. Program se uskuteční od 10.00 do 15.00 v prostorách městského úřadu.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín zase ve čtvrtek 30. listopadu nabídne besedu s Janem Šibíkem, českým fotoreportérem a držitelem řady ocenění. Začátek je v 17.00.

V duchu Vánoc se ponese výstava v sala terreně Zámku Holešov, která od čtvrtka až do konce roku nabídne výstavu betlémů a baněk z celého světa. První prosincový pátek se mohou fanoušci Janka Ledeckého přijet podívat na jeho koncert, který bude v Domě kultury ve Zdounkách na Kroměřížsku. Začátek je v 19.00, vstupné stojí 250 Kč. Ve stejný den vystoupí v holešovském kině Svět oblíbený písničkář František Nedvěd. Začátek je v 19.30.

„A už v sobotu odstartuje tradiční a hojně navštěvovaný Valašský mikulášský jarmek. Jako tradičně můžete na této vyhlášené akci vidět průvod čertovských družin, ukázku řemesel, tradic a zvyků. Nebude chybět ani bohatý trh, soutěže a folklorní vystoupení,“ uvedl dále Urbanovský.

Ve zcela jiném duchu se ponese další sobotní akce. Sportovní hala Euronics přivítá tradiční metalový festival Zimní masters of rock. Hlavní hvězdou bude nejproslulejší bratrská dvojice v historii metalu – Max a Iggor Cavalerovi. Brány haly se otevřou úderem poledne.

Kroměříž v sobotu zažije od 16.00 do 17.00 Tajemné putování Podzámeckou zahradou za Mikulášem. „Při večerní procházce účastníci potkají čerty a anděly, kteří si připravili nejrůznější úkoly. Vstupné je dobrovolné,“ doplnil ještě Zdeněk Urbanovský.

Nedělní den bude patřit nejenom zažehnutí první adventní svíčky, ale také se v mnoha městech i obcích slavnostně rozsvítí vánoční stromy. A kdo by měl přeci jenom chuť na nějaké kulturní vystoupení, může vyrazit do Bystřice pod Hostýnem, kde v Sušilu vystoupí Vladimír Mišík a ETC. Koncert začne v 18.00.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam