Plzeň Beranům zachutnala. U lídra extraligy dva body za výhru 2:1 v prodloužení

PLZEŇ - Měli být obětními beránky, ale stali se vítěznými Berany. V utkání 26. kola hokejové extraligy vyhráli Zlíňané na ledě vedoucího týmu z Plzně 2:1.

Plzeň umí soupeře poslat domů s pěkně vysokým přídělem, jenže tentokrát favorit pořádně narazil. Z více důvodů. Hosty zdobila od začátku bezchybná obranná hra, obětavost i skvělý brankář Kašík. A od úvodu byli také pěkně nepříjemní v protiútocích. Jako třeba v 18. minutě, kdy byl blizoučko gólu hostující Illo.

Ve druhé třetině hráli Plzenští 50 vteřin přesilovku pět na tři. Už už to vypadalo pro hosty dobře, třebaže ve třech přišli i o hokejku obránce Žižky. Přesně ve chvíli, kdy skočil vyloučený Illo na led, už tlak domácích vygradoval a Stach zavěsil.

Odpověď Zlína přišla devět minut před koncem řádné hrací doby. Honejsek našel v přesilovce ideálně Šťastného a bylo srovnáno.

Horké chvíle se ale zanedlouho opakovaly. Více než minutu hráli domácí opět v přesilovce o dva muže, ale hosté statečně ubránili.

A to nejlepší nakonec, respektive v prodloužení. Kapitán Veselý nahrál ve hře tří proti třem ideálně Ondráčkovi a ten přesným zásahem přivál do Zlína dva velecenné body.

Škoda Plzeň – Aukro Berani Zlín 1:2.

Ve středu dopisují Berani na svém stadionu „pololetní vysvědčení“. Od půl šesté večer hostí v dohrávce 25. kola Chomutov.