Výjezd z Lorencovy ulice je sázkou do loterie. Řidiči přes stojící auta nevidí

Foto: Šárka ŠarmanováFoto: Šárka Šarmanová
Foto: Šárka Šarmanová
Co se děje 29. 11. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN - Trnem v oku mnoha řidičů se stal výjezd z Lorencovy ulice na třídu Tomáš bati ve Zlíně. Kvůli nově zřízeným parkovacím stáním u nedaleké restaurace totiž řidiči nemají přehled o tom, jestli mohou na tento hlavní tah vjet či ne. Musejí tedy riskovat a doslova autem najet přímo doprostřed jedné z nejrušnějších cest.

Není tomu tak dávno, co město nechalo podél třídy Tomáše Bati v centru města postavit nový pruh pro cyklisty. To znamenalo nejenom zásah do chodníků, ale i parkovacích míst. A tak se nedaleko místní restaurace objevila parkovací stání pro auta přímo podél silnice. Jenomže ta nyní komplikují řidičům výjezd z přilehlé Lorencovy ulice. Reakce řady z nich tak nenechala na sebe dlouho čekat. „Už ten paskvil změnili nebo se čeká na první havárku,“ reagovala uživatelka Facebooku Ariana Lavičková na stránce Co mě štve ve Zlíně. „Docela by mne zajímalo, kdo ten nesmysl s parkováním navrhl a schválil? A proč máme být vystaveni riziku havárie kvůli pár parkovacím místům pro hospodu? Vydala pro takovou stavbu souhlasné stanovisko Policie? Stačí, aby se jeden chodec rozhodl přejít přechod u policie a už auta stojí jak od Vizovic, tak směrem z města. A ještě k tomu se soustředit na špatný rozhled, aby mne někdo nesestřelil jak zprava, tak zleva,“ stěžovala si další z uživatelek Monika Slavická. A podobné stížnosti se objevily i na diskusním fóru zlínského magistrátu.

Podle zlínské policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové ale nemusí policie ke všem úpravám vždy dávat své stanovisko. A pokud ano, tak ne vždy je nutné brát jej v potaz. „Nicméně mohu říct, že zatím jsme nezaznamenali zvýšený počet nehod v této lokalitě,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Magistrát ale údajně o této komplikaci ví a na nápravě už pracuje. „V rámci projektu cyklostezky na Třídě Tomáše Bati byly řešeny i dotčené související úpravy před restaurací Myslivna, s požadavkem náhrady stávajících šesti parkovacích stání v dostupné vzdálenosti. Z důvodu stísněných podmínek byl navržen podélný parkovací pruh. Bezpečný rozhled výjezdu z ulice Lorencovy bude zajištěn zkrácením parkovacího pruhu v délce 15 metrů a místo bude doplněno o vodorovné značení,“ vysvětlil Michal Zlámal z odboru koncepce a realizace dopravních staveb zlínského magistrátu. Nové značení by se tak mohlo objevit již v dohledné době. „V současnosti probíhá správní řízení a schvalovací proces umístění nové značky,“ doplnil ještě mluvčí radnice Lukáš Fabián. Řidičům tak nezbývá zatím nic jiného, než být opatrní a doufat, že je skutečně do té doby nikdo takzvaně "nesestřelí".

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam