Den pro dětskou knihu nabídne ve Zlíně spoustu zábavy

Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Co se děje 2. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně odstartuje v sobotu 2. prosince předvánoční program věnovaný dětem. Sobota před první adventní nedělí totiž již tradičně patří Dni pro dětskou knihu, serveru Zlin.cz to oznámila projektová manažerka Krajské knihovny Františka Bartoše Ludmila Vaňková.

Krajská knihovna ve Zlíně se do celorepublikové akce zapojuje každoročně. „Letos jsme připravili program na téma Vánoční snění. Návštěvníci budou moci napsat nebo nakreslit svá vánoční přání do velké knihy. Nebude chybět divadlo pro děti nebo výtvarná dílna," přiblížila zlínský Den pro dětskou knihu Zdeňka Friedlová, ředitelka knihovny.

Program bude zahájen v 9.00 hodin vernisáží prací dětí z výtvarné soutěže Můj nejmilejší vánoční dárek. Od 9.00 do 10.30 hodin budou moci všichni návštěvníci knihovny hodnotit vystavené práce a dát svůj hlas obrázku, který se jim nejvíce líbí. Výstava bude k vidění ve vstupní hale knihovny do konce prosince.

V oddělení pro děti bude připravena výtvarná dílna s názvem Vánoční cedulky pro kluky i pro holky. Visačky a jmenovky všech barev a velikostí si budou moci malí čtenáři dotvořit dle vlastní fantazie a označit tak třeba dárek pro maminku.

V 10.30 hodin je na programu představení Divadla Kufr Vánoční hra aneb Co andělé zvěstovali. Vstupenky na divadlo budou k prodeji v budově 15 od 9.00 hodin. Vstupné je 40 Kč, snížené 30 Kč a děti do dvou let mají vstup zdarma. Počet míst je omezen, takže knihovníci radí zakoupit si lístky už cestou na výtvarnou dílnu. Po skončení divadelního představení budou vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže a předány ceny.

„Celé dopoledne budou moci rodiče zapsat své děti do knihovny na rok zdarma. Připravena bude výstavka knih z celostátního projektu Nejlepší knihy dětem - výběr ze současné české literatury pro děti a mládež 2016/2017," dodala Jana Hoferková z oddělení pro děti.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam