V rámci divadelní přehlídky Zaráz posoudí odborníci inscenace zlínského a hradišťského divadla

Zaráz (Foto: Městské divadlo Zlín)Zaráz (Foto: Městské divadlo Zlín)
Zaráz (Foto: Městské divadlo Zlín)
Kultura 6. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Až do pátku potrvá divadelní přehlídka Zaráz. V jejím průběhu se Městské divadlo Zlín i Slovácké divadlo z Uherského Hradiště představí odborné divadelní veřejnosti vždy čtyřmi inscenacemi, serveru Zlin.cz to za zlínské divadlo uvedla Blanka Kovandová.

Na jihovýchodní Moravu přijelo celkem 20 kritiků, divadelních publicistů, novinářů i pedagogů a režisérů, které doplnilo 30 vysokoškolských studentů herectví a divadelní produkce. „Divadla pak svůj program upravila tak, aby odborníkům v krátkém čase umožnila zhlédnout vybrané inscenace. Jsme daleko od hlavního města – řada kritiků si rozmýšlí kam se vydají například na premiéru. My jim touto koncentrovanou nabídkou ušetříme spoustu času," vysvětlil smysl přehlídky ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

Za největší bonus Michálek považuje to, že se obě divadla najednou setkají s odbornou veřejností. „Máme tak možnost ukázat to, co považujeme za nejzajímavější z hlediska poučeného diváka – tedy náročnější kusy. A důležitá jsou i ta následná setkání po představení, kdy si povídáme o divadle na oblasti, jeho funkci i problémech," doplnil Michal Zetel, ředitel Slováckého divadla.

Zlínské divadlo uvede inscenace Mezi nebem a ženou, Raskolnikov, Já, Baťa a Idiot. V Uherském Hradišti odborníci uvidí hry Zlatý drak, Marvinův pokoj, Platonov – Ztratil Hospodin trpělivost? a Měsíc nad řekou.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam