Světový den památky zesnulých dětí uctí i ve Zlíně

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 7. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Druhá neděle v prosinci připadá na světový den památky zesnulých dětí, který spojuje rodiny a přátele po celém světě. Vzpomínková akce na děti, které nestihly dospět, se uskuteční také ve Zlíně, serveru Zlin.cz to oznámil Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

V rámci dne památky zesnulých dětí lidé na celém světě zapalují svíčky a tvoří tak virtuální vlnu světla. Stejně jako v předchozích letech i letos pořádá spolek Dlouhá cesta akci nazvanou Zapalme svíčku. Na různých místech v naší zemi se 10. prosince uskuteční otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti.

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Vyzýváme lidi, aby se na chvíli zastavili a zapálenou svíčkou uctili památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout. V médiích často slyšíme o tragédiích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují na tom, že nejbolestivěji tyto ztráty zasahují pozůstalé rodiče. Jsou zde, ale i další příbuzní a jsou zde i spolužáci, kamarádi, sousedé, kterých se ztráty také bolestně dotýkají. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání i v sousedství," řekla koordinátorka akce Iveta Coufalíková.

Ve Zlíně se vzpomínková akce uskuteční v evangelickém kostele ve Slovenské ulici. Od 14.30 hodin bude na programu bohoslužba s účinkováním Evangelického chóru Zlín a zapálením svící a od 16.00 hodin zde bude následovat neformální posezení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam