Canticum Camerale připravuje dva velké koncerty

Canticum Camerale (Foto: Facebook/Canticum Camerale)Canticum Camerale (Foto: Facebook/Canticum Camerale)
Canticum Camerale (Foto: Facebook/Canticum Camerale)
Co se děje 11. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Hned dva koncerty duchovní hudby chystá zlínský pěvecký sbor Canticum Camerale na leden. Server Zlin.cz o nich informovala předsedkyně sboru Jana Lukášová.

Koncerty se uskuteční v sobotu 20. ledna od 16 hodin ve Vizovicích v kostele svatého Vavřince a o den později ve stejnou dobu ve zlínském chrámu Panny Marie pomocnice křesťanů na Jižních Svazích.
Na programu koncertu Salmi brevi et litaniae (žalmy a litanie) budou skladby benátského barokního autora Giovanni Felice Sancese, jehož díla se nalezla v kroměřížském archivu a jsou po letech znovu uváděna.

"Soubor tímto programem navazuje na dávno zapomenuté skladby a k cyklu žalmů stejného autora připojujeme několik dalších, které zatím veřejnost neslyšela. Diváci mají možnost si po 400 letech poslechnout hudbu, která byla v 17. století oblíbená nejen v Itálii, ale také na Moravě," řekla Lukášová.

Na koncertech vystoupí také sólisté, soprán Sólisté Yvetta Fendrichová, alt Martin Ptáček, tenor Ondřej Mučka a bas Martin Šujan. Na varhanní pozitiv ansámbl doprovodí Marek Čermák, na cello Dalibo Pimek. Pěvecký sbor řídí Eduard Tomaštík.

Vstupné je 120 korun, pro studenty, důchodce a děti do 12 let 70 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam