Po punčové smršti usedl mladík za volant, daleko ale nedojel

foto: Policiefoto: Policie
foto: Policie
Hasiči a policie 20. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Jednadvacetiletý mladík z Březové si ve Zlíně nadělil pod stromeček trestní stíhání. Vánoční atmosféru si vychutnával společně s několika alkoholickými punči a pak sedl za volant, server Zlin.cz o tom informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Mladík byl tak bezohledný, že ještě v autě vezl ve svém stavu dva kamarády. Naštěstí ho ve Zlíně zahlédl strážník, který se zrovna vracel z noční směny domů a podivné kličkování auta mezi jízdními pruhy mu připadlo přinejmenším podezřelé. Okamžitě zalarmoval své kolegy ve službě a ukázalo se, že jeho obavy byly opodstatněné.

"Když hlídka mladíka zastavila, nebyl schopen ani předložit řidičák. Tvrdil, že doklady ztratil. Zároveň se přiznal, že před jízdou vypil několik alkoholických punčů. A nejspíš jich bylo skutečně hodně, protože elektronický analyzátor alkoholu v dechu vykázal při orientačním vyšetření hodnotu téměř dvě promile," podotkl Janík.

Mladý muž si tak zadělal na pořádný problém. Za jízdu pod vlivem alkoholu mu hrozí velmi přísný trest. Případ si převzala republiková policie.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam