Noční příval sněhu způsobil ve Zlíně pády stromů a větví

foto: Policiefoto: Policie
foto: Policie
Hasiči a policie 29. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Celonoční vydatné sněžení, které v noci ze čtvrtka na pátek 29. prosince zasáhlo východ Moravy, komplikovalo silniční provoz a pod tíhou mokrého sněhu padaly celé stromy nebo jejich části. Serveru Zlin.cz to řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

První větší komplikace v dopravě zjistily hlídky Městské policie Zlín přibližně hodinu po půlnoci. O zjištěných závadách ve sjízdnosti pozemních komunikací informovalo stálé operační centrum Městské policie Zlín jejich správce, kteří následně prováděli vlastní opatření.

Několik minut před třetí hodinou přijal operační důstojník oznámení o spadlém stromu mezi Zlínem a místní části Kudlov. Hlídka strážníků následně potvrdila, že strom leží přes celou vozovku a znemožňuje průjezd vozidel. Strážníci proto překážku v silničním provozu označili a v místě usměrňovali silniční provoz až do doby, kdy hasiči strom z komunikace odstranili.

O několik desítek minut později se podobná situace odehrála v ulici K Pasekám, která spojuje centrum města s největším zlínským sídlištěm Jižní Svahy. Zde jeden z vyvrácených stromů zasahoval do jízdního pruhu a druhý hrozil zřícením na trolejové vedení. Vzápětí také hlídky Městské policie Zlín potvrdily další vyvrácený strom na ulici Mezilesí, která se nachází mezi sídlištěm Jižní Svahy a místní částí Vršava. Také v těchto případech strážníci v místě usměrňovali silniční provoz do doby, než hasiči odstranili bezprostřední nebezpečí.

Před půl pátou ráno zjistila hlídka, že v sadu Svobody došlo k ulomení asi čtyři metry dlouhé větve. Ta následně dopadla na lavičku, kterou poškodila.

Další strom, který zkomplikoval provoz mezi centrem Zlína a Kudlovem, spadl po páté hodině. Strážníky na to upozornil jeden z projíždějících řidičů a ti opět v místě usměrňovali silniční provoz až do ukončení zásahu hasičů.

"Prozatím poslední vážnější událostí byl pád stromu na cyklostezku v Prštném, při němž došlo k poškození plotu u jednoho z tamních domů. Také v tomto případě je strom již odstraněn a cyklostezka je průjezdná – pro případné zájemce ovšem doporučujeme jízdu pouze na bicyklech se zimním obutím a náhonem na všechna kola," dodal s nadsázkou Pavel Janík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam