Zlínský kraj pokračuje v rekonstrukci vsetínského nadjezdu

Pokračující práce na rekonstrukci vsetínského nadjezdu (Foto: R. Dostál)Pokračující práce na rekonstrukci vsetínského nadjezdu (Foto: R. Dostál)
Pokračující práce na rekonstrukci vsetínského nadjezdu (Foto: R. Dostál)
Co se děje 10. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rekonstrukce silničního nadjezdu ve Vsetíně za 92 milionů pokračuje i v zimním období. Nyní je uzavřená asi na čtyři měsíce část parkoviště pod mostem u supermarketu Albert, aby mohla stavební firma pracovat na úpravách spodní části nadjezdu, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Parkoviště pod mostem se uzavřelo v úterý. „Práce nyní pokračují na polovině mostu, která je blíž centru Vsetína. Motoristé mohou využívat dva jízdní pruhy na protilehlé straně mostu, která byla zrekonstruovaná už v roce 2017,“ uvedla Janečková.

Na spodní straně mostu začne brzy sanování konstrukcí. „Zhotovitele čeká i náročná výměna ložisek na čtyřech pilířích. Pro tyto práce bude muset stavební firma využívat asi do konce dubna i část parkoviště pod nadjezdem v blízkosti supermarketu Albert,“ doplnila Janečková.

Stavební práce na vsetínském nadjezdu včetně silnice na mostě začaly v dubnu loňského roku. Celková délka stavební úpravy silnice III/05735 je 460 metrů, z toho délka mostu je 431 metrů. Stavba za 92 milionů je spolufinancovaná z peněz z Evropské unie. „Předpokládám, že rekonstrukce nadjezdu skončí v letních měsících, a tím dojde k výraznému zkrácení původního termínu,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam