NEZAMĚSTNANOST: Ve Zlínském kraji přibylo lidí bez práce

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 10. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Poslední měsíc uplynulého roku se ve Zlínském kraji zvýšil počet lidí bez práce. Serveru Zlin.cz to za Úřad práce ČR ve Zlíně uvedla Ivona Macůrková.

K poslednímu prosincovému dni vzrostl podíl nezaměstnaných lidí v kraji na 3,43 %. V průběhu měsíce prosince bylo nově zaevidováno 2 650 lidí. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo více o 508 osob a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 645 lidí. Z evidence během měsíce odešlo celkem 1 476 uchazečů.

"Meziměsíční pokles nebyl zaznamenán. Meziměsíční nárůst byl zaznamenán ve všech okresech kraje. Nejvíce to bylo v okrese Uherské Hradiště (11,2 %), následoval okres Kroměříž (9,8 %), okres Vsetín (9,2 %) a nejméně vzrostla nezaměstnanost v okrese Zlín (6,8 %)," upřesnila Macůrková.

Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr vykázaly okresy Kroměříž (4,1 %) a Vsetín (4,1 %). Podíl nezaměstnaných osob pod úrovní republiky vykázal okres Uherské Hradiště (3,2 %) a okres Zlín (2,7 %).

Kraj evidoval k 31. prosinci celkem 7 975 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 300 nižší než v předchozím měsíci a o 1 447 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 1,8 uchazeče, z toho nejvíce v okrese Kroměříž (2,9).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam