I přes jarní počasí se dá ve Zlínském kraji lyžovat

Stupava (Foto: Zlin.cz)Stupava (Foto: Zlin.cz)
Stupava (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 12. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - I přesto, že teploměr ukazuje plusové hodnoty, ve Zlínském kraji je několik míst, kde si lidé mohou zalyžovat. Serveru Zlin.cz to sdělil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Na několika místech Zlínského kraje jsou sjezdové tratě v provozu, byť místy platí dílčí omezení.

Aktuálně se například lyžuje ve střediscích Stupava ve Chřibech nebo na Trojáku v Hostýnských vrších. Stupava má v provozu jeden svah (350 m) a hlásí zde asi 55 cm sněhu. Areál je v provozu denně od 8.30 do 20.30 hodin, v pátek pak do 21.00 hodin. Na Trojáku mají otevřeno od úterý do soboty od 9.00 do 20.00 hodin, v pondělí od 11.00 do 16.00 a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. Na svahu je 30 až 60 cm sněhu.

Na Valašsku je v provozu část areálu Ski Karolinka (od pondělí 8. ledna je v provozu 650 metrů sjezdovky), lyžuje se také v Javorníkách na Kohútce, kde mají asi 30 cm sněhu. Ve Velkých Karlovicích se jezdí na Kyčerce, Ski Areál Razula má v provozu vlek Horal i Razula. "Na sjezdovce Razula byly v uplynulých dnech vleky zastaveny. Vlekaři tak chtěli v teplejším počasí uchránit její povrch pro víkendové lyžování, což se nakonec podařilo. Od pátku 12. ledna tak bude i Razula opět otevřena od 8.30 do 17.30 hodin. Lyžuje se zatím v její spodní části, a proto se slevou 20 %," podotkla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková. V sobotu 13. ledna je pro lyžaře připravena také doprovodná gurmánská akce v Bistru Razula na úpatí sjezdovky Razula s nabídkou zabíjačkových specialit řezníka Luďka Matyščáka, vítěze soutěže o nejlepší valašskou klobásu Karlovského gastrofestivalu 2017. V Horní Bečvě pak nabízí lyžování areál Rališka se sedačkovou lanovkou (30 cm sněhu) a Ski Areál U Sachovy studánky (až 50 cm sněhu). Jedna sjezdovka (Lokomotiva) je v provozu na Pustevnách.

Vzhledem k teplému počasí ale provozovatelé ski areálů doporučují se o případných změnách informovat prostřednictvím telefonu nebo webových stránek lyžařských středisek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam