Na poklidný průběh voleb dohlédne třicítka strážníků

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 12. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Mimořádné bezpečnostní opatření chystá v souvislosti s prezidentskými volbami Městská policie Zlín. Serveru Zlin.cz to oznámil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

„Každé volby chápeme jako mimořádně významnou a důležitou událost pro chod demokratického státu. Městská policie Zlín je proto připravena napomoci jejich poklidnému průběhu formou vyhlášení mimořádného bezpečnostního opatření," uvedl ředitel zlínských strážníků Milan Kladníček.

Začátek opatření je naplánován půlhodinu před otevřením volebních místností pro voliče, tedy na pátek 12. ledna ve 13.30 hodin. Uzavření volebních místností se uskuteční sice v sobotu ve 14.00 hodin, ale opatření se protáhne až do večera. „Nejen samotné kontroly, ale i průběh celého opatření koordinujeme v těsné spolupráci s Policií ČR," upřesnil ředitel Kladníček.

Na území statutárního města Zlína je celkem 74 volebních okrsků, které jsou v rámci bezpečnostního opatření Městské policie Zlín rozčleněny podle spádovosti území do pěti sektorů. Po dobu voleb je vyčleněno na 30 strážníků, kteří budou kontrolovat veřejný pořádek v okolí volebních místností po celou dobu jejich otevření.

Za pořádek ve volební místnosti a v jejím bezprostředním okolí odpovídá předseda okrskové volební komise a jeho pokyny k zachování pořádku a důstojného průběhu hlasování jsou závazné pro všechny přítomné. Ve dny voleb je také zakázána volební agitace pro kandidáty na funkci prezidenta ČR v objektu, v němž je umístěna volební místnost, a v jeho bezprostředním okolí.

Zvýšené nasazení hlídek Městské policie Zlín bude ale pokračovat i po jejich uzavření mezi prvním a druhým volebním dnem. Strážníci se zaměří zejména na kontrolu uzamčení a neporušenosti pečetí na volebních místnostech.

Jelikož se zpracování volebních výsledků uskuteční v budově zlínského magistrátu, budou strážníci v sobotu 13. ledna monitorovat a usměrňovat příjezd jednotlivých svozových vozidel na náměstí Míru. Mimo to budou také průběžnými pochůzkami provádět dohled nad veřejným pořádkem v prostoru radnice a jejím okolí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam