Ledovka potrápila řidiče na Slovácku

Nehoda v Babicích (Foto: HZS ZK)Nehoda v Babicích (Foto: HZS ZK)
Nehoda v Babicích (Foto: HZS ZK)
Hasiči a policie 21. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Nehody posledních dní mají na Slovácku společného jmenovatele. Je to smyk na kluzké vozovce, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Milena Šabatová.

Se smykem se ve středu dopoledne 17. ledna potýkal devatenáctiletý řidič vozidla značky Renault Megan Scenic. V úseku mezi Nedachlebicemi a Bílovicemi dostal na rozbředlém sněhu smyk a s vozidlem vyjel vpravo mimo silnici, kde nejprve narazil do keřů a poté sjel do potoka. Auto se při tom převrátilo na střechu. "Řidič při nehodě utrpěl zranění, se kterým ho záchranáři převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Přítomnost alkoholu u něj vyloučila dechová zkouška. Vzniklá škoda na autě přesáhla sto tisíc korun," uvedla Šabatová.

Jízdu na zasněžené vozovce včera dvě hodiny po půlnoci nezvládl také šestadvacetiletý řidič vozidla Audi, který jel do obce Staré Hutě. V pravotočivé zatáčce dostal smyk a poté s vozidlem vyjel mimo vozovku, kde narazil do zábradlí mostu. Přivolaní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která vyšla negativní. "Pozitivní byl ale test na drogy. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na sto padesát tisíc a na zábradlí dvacet tisíc korun. Další jízdu jsme řidiči zakázali. Navíc jsme mu zadrželi řidičský průkaz," doplnila policejní mluvčí.

Asi nejhorší následky si vyžádala nehoda ve čtvrtek ráno. S těžkým zraněním při ní skončila v nemocnici jednašedesátiletá řidička vozidla Dacia, která jela od obce Spytihněv směrem na Babice. Také ona dostala při jízdě na zasněžené vozovce smyk, vyjela vpravo mimo silnici a narazila do betonového mostku. "Zraněná řidička byla letecky transportována do nemocnice v Olomouci. Muže, který seděl na místě spolujezdce, záchranáři převezli do nemocnice ve Zlíně. Předběžná škoda na vozidle byla vyčíslena na sto padesát dva tisíc korun," uvedla policistka.

Řidičům také vzkázala, aby při jízdě za jakéhokoliv počasí dbali zvýšené opatrnosti, byli předvídaví a nepřeceňovali své řidičské schopnosti.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam