Agresivní muž urputně pronásledoval svou bývalou přítelkyni, skončil ve věznici

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 22. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

FRYŠTÁK - Několik týdnů žila šestatřicetiletá žena z Fryštáku v obrovském strachu, drsným způsobem ji totiž pronásledoval její bývalý partner (41). Muž neunesl rozchod a neváhal kvůli tomu vyhrožovat i smrtí, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po měsíci, kdy jednačtyřicetiletý muž nepřetržitě kontaktoval svou bývalou přítelkyni, učinil soudce okresního soudu jeho jednání jasnou přítrž. Umístil ho totiž na návrh státní zástupkyně do vazby. Tam bude nyní čekat na rozsudek. Dopustil se s největší pravděpodobností hned dvou trestných činů, a to nebezpečné pronásledování a nebezpečné vyhrožování. Za mřížemi by mohl tento recidivista skončit až na jeden rok.

Policisté z Fryštáku přijali v polovině prosince loňského roku oznámení od ženy z Fryštáku o tom, že ji její bývalý přítel neustále kontaktuje formou telefonátů a sms zpráv a chce s ní obnovit vztah. Žena z něj začala mít strach. Policisté zpočátku případ posuzovali jako přestupek proti občanskému soužití. Po pár dnech a dalších oznámeních od ženy případ překvalifikovali na podezření ze dvou trestných činů. Obtěžování a pronásledování ženy pokračovalo v podstatě nepřetržitě až do prvních dní letošního roku. Celkem muž zaslal za tuto dobu ženě více než 500 sms zpráv a volal jí více než 120krát. Obtěžoval ji také v jejím zaměstnání a jejímu bývalému manželovi vyhrožoval dokonce fyzickou likvidací.

"V minulých dnech spadla klec. Policisté agresivního muže zadrželi a umístili do policejní cely. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů. Následující den rozhodl soudce o umístění muže do vazby. Muž nemá se zákonem problémy poprvé. Od roku 2008 byl již pětkrát soudně trestaný, z velké části za násilnou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen v roce 2015," dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam