Mladá žena pomáhala bratrovi vyprat špinavé peníze, teď jí za to hrozí vězení

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 27. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Povedená sourozenecká dvojice ze Slovácka se stala terčem zájmu kriminalistů. Bratr se dopouštěl podvodů a jeho sestra mu pomáhala prát špinavé peníze, oběma nyní hrozí několikaleté vězení, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Žena si po domluvě s bratrem založila před čtyřmi lety u bankovní společnosti účet. Ten ovšem neměl být pro ni, ale pro bratra, který se v tu dobu vrátil z výkonu trestu.

"Během první poloviny roku 2015 přišlo na účet několik plateb v celkové výši jednoho milionu korun. Peníze v bance ale dlouho nezůstaly. Postupně byly z účtu vybírány nebo přeposílány na jiné účty. V té době se už o podivné transakce začala zajímat policie. Vyšetřováním vyšlo najevo, že bratr mladé ženy získával peníze podvodně. Podvodně totiž sjednával objednávky na přepravu zboží. Následně za tyto služby vystavoval faktury a vyinkasované peníze od společností převáděl na účet své sestry," upřesnila Šabatová.

Žena tak umožnila bratrovi zastřít původ finančních prostředků, které byly získány trestnou činností. V uplynulých dnech ji vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality obvinil z přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti. Hrozí jí za to tříleté vězení. Trestnímu stíhání se nevyhnul ani její sedmadvacetiletý bratr. Ten byl již minulý rok obviněn z trestného činu podvod, za který zákon ukládá až osmileté vězení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam