Strážníci museli během voleb řešit špatně vyvěšené vlajky i jeden propagační leták

ilustrační foto (foto: Zlin.cz)ilustrační foto (foto: Zlin.cz)
ilustrační foto (foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 28. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - I v průběhu druhého kola prezidentských voleb pomáhali zlínští strážníci dohlížet na jejich poklidný průběh. Až na pár drobných nedostatků nemuseli nic vážnějšího řešit, serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Během obou volebních dnů bylo vyhlášeno mimořádné bezpečnostní opatření, které začalo půlhodinu před otevřením volebních místností pro voliče, tedy v pátek 26. ledna 2018 ve 13.30 hodin, a skončilo v sobotu v pozdních odpoledních hodinách.

"Hlídky zlínských strážníků za oba dny uskutečnily 794 kontrol bezprostředního i širšího okolí volebních místností, na nichž se podílelo 30 strážníků. Dohled byl zaměřen především na dodržování veřejného pořádku a nebyly při něm zaznamenány žádné závažnější problémy, které by mohly narušit řádný průběh voleb," podotkl Janík.

Obdobně jako v 1. kole volby prezidenta republiky řešili strážníci s předsedy jednotlivých okrskových volebních komisí pouze drobné nedostatky. Ty se týkaly správného vyvěšení státní vlajky a v jednom případě umístění propagačního letáku jednoho z kandidátů v objektu, v němž se nacházela volební místnost.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam