Nabídka elektronických knih je v krajské knihovně stále pestřejší

Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Ilustrační foto (Foto: 14|15 Baťův institut)
Co se děje 8. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně nabízí už třetím rokem službu elektronické výpůjčky, takzvané eVýpůjčky, která zpřístupňuje elektronické knihy (eKnihy) registrovaným čtenářům kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím jejich zařízení. Zájem o tento způsob půjčování, stejně i nabídka eKnih stále roste, informovala server Zlin.cz mluvčí knihovny Alena Babicová.

"V nabídce eKnih je momentálně přes čtyři a půl tisíce titulů, včetně bestsellerů a dlouho rezervovaných nejžádanějších knih, jako jsou například detektivní román Radky Třeštíkové Osm či volné pokračování série Milénium – Muž, který hledal svůj stín od Davida Lagercrantze. Nabídka je aktualizována a doplňována na denní bázi, přičemž stejnou eKnihu si může vypůjčit neomezené množství uživatelů současně. U novinek jsou eKnihy k dispozici ještě dříve než jejich tištěné varianty," uvedl Jan Kaňka, vedoucí útvaru odborných činností. Přehled eKnih je dostupný v katalogu knihovny, přes který je možné výpůjčku provést.

Služba je realizována ve spolupráci s portálem eReading.cz, který je v současnosti největším subjektem poskytujícím touto formou eKnihy v češtině. EVýpůjčky lze číst na mobilních zařízeních (tabletech, chytrých telefonech, e-ink čtečkách) s operačními systémy Android nebo iOS.

Půjčování je bezplatné a mohou ho využít čtenáři knihovny starší 15 let s platnou registrací. "Uživatel si zdarma zřídí účet u eReading.cz se stejnou e-mailovou adresou jako ve čtenářském kontě v knihovně. Připojení k internetu je potřeba pouze v okamžiku stažení eKnihy do zařízení, které trvá většinou několik vteřin, poté již lze číst off-line," popsal Kaňka. Délka výpůjčky je 31 dnů, po uplynutí této doby se eKniha automaticky smaže.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam