Strážníci dostali za záchranu ženy z hořícího bytu medaili

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 13. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Dva zlínští strážníci získali medaili za statečnost. Jak serveru Zlin.cz řekl mluvčí města Zdeněk Dvořák, pocty se dočkali za záchranu života ženy, která málem uhořela ve svém bytě.

Strážníci Městské policie Zlín David Korvas a Jaroslav Stoklásek obdrželi Medaili za statečnost. Dne 4. prosince loňského roku prokázali obrovskou osobní statečnost, když při požáru bytu v ulici Okružní vytáhli z hořícího bytu seniorku. Tímto činem jí zachránili život.

„Za tento obdivuhodný čin si Medaili za statečnost zasluhují. A zasluhují si také naše velké poděkování," prohlásil primátor Miroslav Adámek na zasedání zastupitelstva, kde Davidu Korvasovi a Jaroslavu Stokláskovi medaile udělil. „Seniorku, která zůstala ležet v hořícím bytě, by už bez jejich pohotového zákroku nikdo nevzkřísil. Nad zásahem bez jakéhokoliv vybavení muži zákona neváhali. Projevili tak velkou odvahu a pohotové jednání," ocenil Ondřej Běták, náměstek primátora, do jehož kompetencí Městská policie Zlín patří, který dal společně s ředitelem zlínské městské policie Milanem Kladníčkem podnět k ocenění obou strážníků.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam