V cele strávil muž roky, měsíc po propuštění zase kradl

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 19. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Pouhý měsíc po propuštění na svobodu vydržel třicetiletý muž ze Zlína nekrást. Pak ho zlákalo maso, pizza, alkohol a elektronika, které si chtěl obstarat tak, jak byl dřív zvyklý, popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

I když by se při pohledu do vysoké politiky mohlo zdát, že se krádeže jejich pachatelům spíše vyplácejí, pokud nejde o miliony, ale jen o tisíce korun a dějí-li se tím obyčejným předpotopním způsobem, například v obchodě, končívají jejich pachatelé zpravidla za mřížemi. To si už po několikáté ověřil třicetiletý muž ze Zlínska.

Ve věznici si ještě nedávno odpykával trest za krádeže, kterých se dopouštěl v minulosti. Nyní skončil ve vazbě pro podezření ze spáchání dalších šesti krádeží ve Zlíně. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Z vězení ho propustili v polovině listopadu loňského roku. "V polovině prosince se vloupal do pizzerie ve Zlíně, kde odcizil finanční hotovost. Pár dní nato se terčem jeho krádeže stala prodejna masa, kde ukradl také finanční hotovost, následovaly čtyři prodejny potravin, z nichž ukradl alkohol, kosmetiku a sluchátka. Škoda, kterou způsobil krádežemi, činí více než dvanáct tisíc korun, škoda vzniklá poškozením oken při vloupání se vyšplhala na podobnou částku," popsala Kozumplíková.

Při jeho poslední krádeži začátkem letošního února zadrželi zloděje recidivistu pracovníci bezpečnostní agentury. Policisté, kteří na místo dorazili, umístili muže do policejní cely a ukradené zboží vrátili do prodejny. Dechová zkouška u něj byla negativní. Následující den sdělil muži komisař kriminální policie podezření ze spáchání pokračujícího trestného činu krádež a trestného činu poškození cizí věci.

"Muž byl poprvé soudně trestaný ve svých šestnácti letech, ve věznici pobývá za majetkovou trestnou činnost v podstatě nepřetržitě od svých devatenácti let. Teď soudce rozhodl o jeho umístění do vazby," dodala policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam