Na obnovu sídlišť má město vyhrazeno 40 milionů korun

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Co se děje 4. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašskomeziříčská sídliště Křižná a Pod Oborou čeká velká přeměna. Už v měsíci dubnu se město pustí do jejich obnovy, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Projekt zahrnuje regeneraci chodníků a veřejného osvětlení, přibydou nové parkovací plochy, mobiliář i dětská hřiště. Do veřejné soutěže na revitalizaci panelových sídlišť Křižná a Pod Oborou se přihlásilo celkem sedm uchazečů, všichni splnili potřebné formální záležitosti.

„Regenerace panelových sídlišť je jednou z priorit současného vedení radnice. V letošním rozpočtu máme na tyto aktivity vyčleněno 40 milionů korun," sdělil starosta města Robert Stržínek s tím, že má radnice v plánu v tomto roce revitalizovat i část největšího panelového sídliště ve městě - Vyhlídku.

„V rámci regenerace panelových sídlišť se především zaměříme na opravu chodníků. Vybudujeme i nové polopodzemní kontejnery a dětská hřiště. Na sídlišti Pod Oborou se zvýší kapacita parkovacích míst," doplnil vedoucí odboru komunálních služeb David Černoch.

Regenerace obou sídlišť by měla být dokončena v srpnu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam