U gymnázia vznikne nová kruhová křižovatka

Foto: www.strategieholesov.czFoto: www.strategieholesov.cz
Foto: www.strategieholesov.cz
Co se děje 7. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Stále se zhoršující dopravní situaci by v Holešově měla pomoci vyřešit nová kruhová křižovatka u gymnázia. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Hana Helsnerová.

Kruhovou křižovatku u gymnázia plánuje město vybudovat už delší dobu. Realizaci nyní urychlilo i to, že je kvůli obstrukcím opět zastavena výstavba rychlostní komunikace D49 a její zahájení je nyní v nedohlednu. Jedná se o propojení obchvatu města i z jižní strany a spojení se Zlínem. Podpůrným argumentem je navíc i oprava autobusového nádraží. Tím se obě stavby vyřeší během jednoho roku a s jedněmi dopravními omezeními. Občané a návštěvníci města tak budou sice muset čelit mnoha komplikacím, i přesto se toto řešení jeví jako nejschůdnější.

„Máme za sebou poslední přípravy výběrového řízení na dodavatele stavby. Po jeho vybrání bude sestaven přesný harmonogram všech prací tak, aby ulice Palackého zůstala vždy průjezdná, a také aby byl umožněn příjezd nebo výjezd z ulice Tovární. V případě nejnáročnějších prací například i na semafory," uvedl starosta Rudolf Seifert.

Stavba kruhového objezdu zatím nemá stanovené přesné termíny, ale průběh prací je předpokládán na dobu čtyř až pěti měsíců. Náklady se odhadují do 10 milionů korun, podělí se o ně především město za spoluúčasti Ředitelství silnic Zlínského kraje. Stavba křižovatky by neměla být nijak technologicky komplikovaná, i když dojde k přeložení některých sítí, a nebude nutné přistoupit k bouracím pracím v okolní zástavbě.

Jediné, co jí bude muset ustoupit, je socha T. G. Masaryka. Tato významná socha a památník bude přestěhována do parku v ulici Masarykova. Tento park rovněž čeká významná revitalizace v hodnotě asi čtyř milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam