Zlínský kraj za 7,5 milionu zrekonstruuje školy v Hradišti a Valašském Meziříčí

Valašskomeziříčská střední škola bude mít novou střechu (Foto: Zlínský kraj)Valašskomeziříčská střední škola bude mít novou střechu (Foto: Zlínský kraj)
Valašskomeziříčská střední škola bude mít novou střechu (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 14. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj zrekonstruuje za 7,5 milionu korun střední školy v Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí. V jedné opraví rozvody vody i kanalizace, ve druhé střechu, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Přes 6,3 milionu korun si vyžádá Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola Uherské Hradiště. „Během letních prázdnin se odstraní rozvody studené a teplé vody i kanalizační potrubí, které jsou téměř v havarijním stavu,“ uvedla Kousalová.

Vymění se za nové vodovodní i kanalizační potrubí a v každé učebně se instaluje umyvadlo s pitnou vodou. „Provedeme také související stavební úpravy včetně nových obkladů, dlažeb i nového osvětlení na sociálních zařízeních,“ dodala Kousalová.

Už na jaře začne rekonstrukce střechy pavilonu Integrované střední školy – Centra odborné přípravy Valašské Meziříčí. „Současný střešní plášť už dosluhuje a na konci loňského roku byl navíc poničen silným větrem. Provedli jsme pouze provizorní opravu. Nyní je tedy nezbytně nutné rychle přistoupit k jeho větší rekonstrukci, která přijde kraj zhruba na 1,2 milionu korun,“ řekl hejtman Jiří Čunek. Kraj je zřizovatelem obou škol.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam