Kroměřížská radnice vyšla vstříc maminkám a v budově úřadu pro ně instalovala přebalovací pult

Foto: MěÚ KroměřížFoto: MěÚ Kroměříž
Foto: MěÚ Kroměříž
Co se děje 14. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Městský úřad v Kroměříži nově v historické budově na Velkém náměstí instaloval přebalovací pult, který poslouží maminkám s nejmenšími dětmi. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Od začátku volebního období se snažíme, aby pro občany byla návštěva radnice co nejpříjemnější. Věřím, že nový přebalovací pult maminky ocení," uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Přebalovací pult byl již dříve instalován v Turistickém informačním centru, jehož vchod je vedle vchodu do historické budovy radnice. „Přece jen ale přebíhání bylo pro maminky nepohodlné. Jsem proto ráda, že jsme našli vhodné prostory a mohli jsme přebalovací pult umístit přímo v budově radnice. Doplnili jsme jej také křesílkem, které maminky využijí při kojení," dodala tajemnice Jana Kutá.

Přebalovací pult maminky najdou v přízemí budovy vlevo. Upozorňuje na něj informační tabulka. Koutek s přebalovacím pultem a křesílkem jim na požádání odemkne pracovnice úřadu, která sedí v přízemí u přepážky na informacích. Podle tajemnice by městský úřad chtěl v budoucnu přebalovací pulty umístit i v dalších svých budovách.

Město také pokračuje ve zlepšování služeb pro znevýhodněné skupiny občanů. Od loňského září slouží starším občanům pro přístup do prvního patra historické budovy radnice schodišťová sedačka. Využívají ji především svatebčané vyššího věku, kteří by se jinak do obřadní síně na svatbu svých vnuků či vnuček nedostali. Podle Motyčky by do budoucna pohodlný přístup pro všechny imobilní občany měl zajistit výtah umístěný ze dvora budovy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam