Slovácké strojírny dostaly pokutu za znečišťování ovzduší

Ilustrační foto (Foto: Česká inspekce životního prostředí)Ilustrační foto (Foto: Česká inspekce životního prostředí)
Ilustrační foto (Foto: Česká inspekce životního prostředí)
Co se děje 25. 4. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÝ BROD – Česká inspekce životního prostředí udělila pokutu 200 tisíc korun Slováckým strojírnám. Firma v závodě v Uherském Brodě provozovala zdroje znečišťování ovzduší, uvedla v tiskové zprávě zástupkyně tiskové mluvčí České inspekce životního prostředí Jana Jandová.

Pokutu udělili inspektoři z oddělení ochrany ovzduší v Brně. Firma provozovala zdroje znečištění ovzduší v rozporu s povolením Krajského úřadu Zlínského kraje. „Dopustila se tak porušení zákona na ochranu ovzduší,“ uvedla Jandová.

Inspektoři odhalili pochybení loni. „Při kontrole loni v prosinci jsme zjistili, že společnost neměla v řádném provozním stavu filtrační systém v lakovně. Dále u dvou tryskacích zařízení nebyla v předepsaném rozsahu prováděna údržba hladinových odlučovačů,“ řekla Jana Antonínová, zástupkyně ředitele Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí v Brně.

Podle ní přitom inspekce firmě stejné nedostatky vytkla už při dřívější kontrole v srpnu loňského roku. „Tehdy jsme je vyzvali k nápravě. Do prosince se tak nestalo, proto jsme to při stanovování výše pokuty vyhodnotili jako přitěžující okolnost,“ dodala Antonínová. Společnost se proti pokutě neodvolala, a proto sankce nabyla právní moci.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam