Muž chtěl zaplatit cizí kartou, měl ale smůlu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 13. 5. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Nakoupit si na cizí účet se mladíkovi ze Zlína nepodařilo. Místo toho skončil v rukou policie, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínských městských strážníků Pavel Janík.

Z cizí platební karty se zloděj příliš dlouho neradoval. Přestože byla bezkontaktní a do třísetkorunového nákupu nepotřeboval znát heslo, nedošlo mu, že může působit zvláštně, když bude nákup ve stejném obchodě několikrát po sobě opakovat.

Prodavačka v jedné ze zlínských drogerií byla ale pozorná a neušlo jí ani to, že muž vůbec nevypadá na to, že by mohl nějakou platební kartu vlastnit. Svým zanedbaným zevnějškem totiž připomínal spíš bezdomovce.
"Proto žena požádala kupujícího, aby jí kartu ukázal a doložil, že mu opravdu patří. To ale dotyčný odmítl, s tím, že karta patří jeho matce, a z obchodu spěšně odešel. Mladou prodavačku tato odpověď neuspokojila a rozhodla se zavolat městskou policii," popsal Janík.

Během několika minut na místo dorazila motorizovaná hlídka, která zjistila, že podezřelý muž je zachycen na záznamu vnitřního kamerového systému. Jeho popis i s detaily byl okamžitě předán dalším strážníkům. Ti se zapojili do pátrání a přibližně po hodině jedna z hlídek narazila na muže v blízkosti autobusového nádraží.

"Strážníci zjistili, že se jedná o třiadvacetiletého obyvatele Zlína. Ten se přiznal k pokusu nakoupit zboží cizí platební kartou, kterou jim následně vydal. Svým předchozím jednáním se však stal podezřelým ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hlídka MP Zlín jej proto omezila na osobní svobodě a předala k dalšímu šetření republikové policii," uvedl mluvčí zlínských strážníků.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam