Postrach zlínských garáží a sklepů skončil ve vazbě, kradl prakticky denně

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 15. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínští policisté dopadli a obvinili devětatřicetiletého muže, který se prakticky denně vloupával do sklepů, garáží a zahradních domků na Zlínsku. Zloděj ale v krádežích pokračoval, takže nakonec ho soudce poslal do vazební věznice, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ještě před vazebním zasedáním si nenapravitelný zloděj vyslechl od kriminalistů další obvinění, tentokrát za šest nových skutků, kterých se dopustil během pouhého týdne po svém předchozím obvinění. Při jednom pokusu o krádež ho vyrušil majitel domu, při dalším zase alarm. Přesto se mu podařilo ze zahradních domků a sklepů ve Zlíně odcizit dvě jízdní kola, nářadí, slivovici a motocyklovou přilbu.

"Počet jeho krádeží se tak vyšplhal prozatím na 22. Na dalších případech, které by tento muž mohl mít na svědomí, kriminalisté ještě pracují. Způsobená souhrnná škoda se dosud vyšplhala na 180 tisíc korun," dodala Kozumplíková. Ve Zlíně řádil tento recidivista déle než měsíc. Odcizené věci prodával náhodně cizím lidem a utržené peníze utratil za drogy, případně za hru na automatech.

Poté, co ho kriminalisté dopadli, se jim snažil uniknout i s pouty na rukou, ovšem bez úspěchu. Policisté jeho pokus o útěk zmařili a na zloděje čekala policejní cela.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam