Za prvním segmentem na Jižních Svazích vzniká prostor, který má nabídnout zábavu dětem i dospělým

Vizualizace (Foto: MěÚ Zlín)Vizualizace (Foto: MěÚ Zlín)
Vizualizace (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 16. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy vzniká nový prostor, kde by se měli pobavit děti i dospělí. Město ho buduje za prvním segmentem, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Nové herní vybavení, atypické slunečníky, šplhací síť, ale také místo pro koncerty a divadelní přestavení, nová zeleň. Prostor za prvním segmentem na Jižních Svazích se mění. Práce začaly v květnu, hotovo bude v září.

„Samotné území bude vytvářet z pohledu z vyšších pater domů ,obraz´, ve kterém jsou umístěny jednotlivé prvky. V rámci díla se uskuteční výsadba trvalkových záhonů a stromů, konkrétně platanů javorolistých, které budou v dospělosti tvořit dominantu prostoru" sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

Nově vznikající prostor by měl „bavit" jak děti, tak i dospělé. Kromě již jmenovaných prvků zde bude umístěna také lezecká průlezka se šplhací sítí, dvojhoupačka či vodní prvek. „Parkovací stání u stávajícího stanoviště kontejnerů budou přesunuta do severozápadní části území," doplnil Ivo Divoký z Odboru městské zeleně magistrátu.

Náklady na výstavbu dosáhnou částky asi 17 milionů korun bez DPH.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam