Kováři hubli pro své zdraví i postižené děti

Ilustrační foto (Foto: Kovárny VIVA)Ilustrační foto (Foto: Kovárny VIVA)
Ilustrační foto (Foto: Kovárny VIVA)
Co se děje 24. 5. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Již popáté se zaměstnanci zlínské Kovárny VIVA zapojili do charitativní výzvy Kilo za kilo. Celkem 34 účastníků přitom při hubnutí nemyslelo jen na sebe a své zdraví, ale také na děti z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně, pro které je určen výtěžek akce, serveru Zlin.cz to za kovárnu sdělila Kateřina Martykánová..

Za každý kilogram, který zaměstnanci kovárny zhubli, věnoval jejich zaměstnavatel zdravotně postiženým dětem stokorunu.

Letos se do akce zapojilo 34 lidí a dohromady zhubli o deset kilogramů více než v minulém roce - za tři měsíce snížili svou hmotnost o celkem 82,1 kilogramu. Radost tak udělali nejen sobě a své fyzičce, ale i dětem z domova na Lazech. Těm totiž poputuje výtěžek akce. Kovárna VIVA promění zhubnuté kilogramy na peníze v poměru „Kilo za kilo", což v závěru dělá 8 210 korun.

„K letošnímu skvělému výsledku všem účastníkům gratulujeme. Pro srovnání – v minulém roce jich bylo o dva více, ale kilogramů zhubli jen 72,1," upozornil personální ředitel Kovárny VIVA Martin Lutonský.

Ke kolektivnímu povánočnímu hubnutí své zaměstnance motivuje Kovárna VIVA od roku 2014. Tenkrát chtěl tým podpořit v redukci kilogramů kolegu, kterého k tomu vedly zdravotní důvody. Myšlenka propojit hubnutí s charitou pak za pět ukončených ročníků přinesla výtěžek blížící se částce 50 tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam