Zlín ožije dalším ročníkem Festivalového půlmaratonu

foto: zlinskypulmaraton.czfoto: zlinskypulmaraton.cz
foto: zlinskypulmaraton.cz
Sport 2. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V sobotu 2. června se ve Zlíně uskuteční další ročník Festivalového půlmaratonu, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Unikátní závod opět zakončí devítidenní filmovou přehlídku, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

„Městské běžecké závody jsou v České republice nyní velmi populární a jsme rádi, že se také Zlín připojil k městům, jako je Praha, Brno či Olomouc, které už několik let zaplavují tisícovky nadšených běžců a diváků," řekla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Registrace už byly ukončeny, zájemci však stále mají možnost přihlásit se ještě přímo na místě, poznamenal hlavní produkční Zlín Film Festivalu Aleš Zábojník. Startovní listina nyní čítá 986 běžců na trasu půlmaratonu, 402 závodníků na kratší, čtvrtmaratonovou trasu. Čtyřčlenných štafet se letos přihlásilo rekordních 96, v loňském roce jich bylo 59. Mezi závodníky letos nechybí i špičkoví čeští běžci, jako je například Jiří Čípa, Jiří Petr nebo Filip Vabroušek," dodal Zábojník.

Start 3. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018 je naplánovaný na 16.00 hodin a poslední běžec je očekáván v cíli kolem 19. hodiny. Poprvé bude oceněn na půlmaratonové trase i nejlepší běžec ze Zlína. Na trasu jednadvacetikilometrového závodu vyrazí asi 1 400 běžců, které přijdou podpořit další tisícovky diváků.

Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v některých částech centra města omezena nebo uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. „Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době od 15.00 do 19.00 hodin vyskytnou dopravní omezení," konstatoval spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín.

Organizátoři žádají obyvatele o vstřícnost a shovívavost s dopravní situací, která bude během závodu panovat. Seznam uzavírek a neprůjezdných ulic, jichž se bude omezení týkat je k dispozici na www.zlinskypulmaraton.cz.

„Současně prosíme o vyklizení a přeparkování vozidel z těchto míst. V opačném případě budou bohužel tato vozidla po celou dobu závodu zablokována, v kolizních případech odtažena," upozornil Bohuslav Komín.

Hlavnímu závodu bude od 14.00 hodin předcházet festivalový rodinný běh na 1 400 metrů, který je určený speciálně pro děti, jejich rodiče, juniory nebo prostě ty, kteří si netroufají na delší tratě. „Kapacita tohoto závodu je omezená na 400 závodníků, prostřednictvím webu se do něj přihlásilo přes 319 běžců," uvádí Aleš Zábojník.

Půlmaraton bude letos nově spojený i s charitativním projektem #ToDáme. Každý tým, který donese štafetový kolík do cíle, přispěje na nákup speciální rehabilitační pomůcky pro malou Izabelku trpící vzácnou genetickou chorobou.

Jedná se o tzv. motomed a je určen pro holčičku se spinální muskulární atrofií. Tento přístroj pomáhá Izabelce s rehabilitací a potřebným cvičením. Jedna ze štafet je výjimečná tím, že její účastníci si místo štafetového kolíku budou předávat přímo Izabelku na speciálním sportovním vozíku.

Kromě samotných štafetových běžců se do projektu #ToDáme může zapojit kdokoli, a to hned dvěma způsoby. Pokud si ve fotostánku MONET + návštěvníci půlmaratonu pořídí památeční fotografii, přispějí tak na dobrou věc jakoukoli dobrovolnou částkou. Druhá cesta vede na sociální síť Instagram. Za každou fotografii s hashtagem #todame dostane Izabelka jednu korunu. V průběhu slavnostního vyhlašování výsledků Festivalového půlmaratonu pak předá zástupce generálního partnera Izabelce šek v hodnotě 80 tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam