Obchvat Otrokovic bude. ŘSD má pozemky i stavební povolení, stavět se má začít v srpnu

Foto: ŘSDFoto: ŘSD
Foto: ŘSD
Co se děje 6. 6. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

OTROKOVICE – Takřka po dvanácti letech se konečně Otrokovice dočkají druhé části obchvatu. Se stavbou, jejíž náklady se pohybují kolem miliardy korun, by Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mohlo začít již během letošních prázdnin.

Byla to velká sláva, když se v roce 2006 otevřela severovýchodní část obchvatu kolem Otrokovic. Pak všichni napjatě čekali, kdy se bude na stavbě pokračovat směrem na Napajedla. Od té doby ale uběhlo již dvanáct let, ale stále se nedělo nic. ŘSD mělo totiž problém s výkupem posledních pozemků. Ale už loni na podzim šéf zlínské pobočky Karel Chudárek nastínil, že konečně spěje vše ke zdárnému konci a že začít by se mělo s dostavbou v červnu. „Je to skutečně tak. Problém s pozemky se nám po dlouhých letech jednání podařilo letos v dubnu vyřešit. Nicméně se nám termín zahájení stavby malinko odsouvá, zřejmě začneme během letních prázdnin, pravděpodobně v srpnu,“ naznačil Karel Chudárek.

Více než tři kilometry dlouhý úsek, který bude končit u průmyslové zóny v Napajedlích, už dokonce dostal i stavební povolení. „Jediné, co nám ještě zbývá, je vybrat zhotovitele stavby, takže v tuto chvíli běží soutěže,“ vysvětlil šéf zlínské ŘSD. Podle něj ještě zde mohou silničáři narazit na různá úskalí, které by stavbu mohly ještě dál odsunout.

Pokud ale vše půjde podle plánu, už za tři roky, tedy v roce 2021, bude jihovýchodní část obchvatu dokončena. „My jsme z toho doslova nadšení, že se celá věc konečně posunula tím správným směrem. Otrokovicím se tím nesmírně uleví, protože tímto krokem bude definitivně odvedena tranzitní doprava z města. Kvítkovická křižovatka je jedna z nejvytíženějších. Často tu stávají dlouhé kolony aut. Ale především se uleví i našim obyvatelům, pro které bude cesta zpět domů jednodušší, rychlejší, a hlavně se nám tu bude o něco lépe dýchat,“ poznamenala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam