Ve Zlíně se rozmohly černé skládky

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 12. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Zlíně se v poslední době rozmohl nešvar v podobě zakládání černých skládek u popelnic. Serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

Lidé čím dál častěji odkládají objemný odpad k popelnicím. Vedení města ale upozorňuje, že v takovém případě jde o černou skládku, za kterou hrozí vysoká sankce. Odpad se hromadí jak u popelnic na sídlištích, tak u nádob na tříděný odpad na celém území města. U odpadových nádob se nejčastěji objevuje nepotřebný nábytek, šatstvo, stará elektronika či plasty. Vše je pak nutné zlikvidovat jako černou skládku, což stojí nemalé finanční prostředky.

„Žádáme občany, aby neodkládali odpad ke kontejnerům, ale odevzdávali jej ve sběrných dvorech nebo při mobilních svozech odpadů. Odkládání odpadu mimo vyhrazená místa je přestupek, za který je možné uložit pokutu do výše 50 tisíc korun. Nepořádek hyzdí naše město a způsobuje zbytečné navýšení nákladů na samotný úklid," uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam