Nová sportovní hala v Otrokovicích pojme přes 600 lidí

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 13. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Nově zrekonstruovaná Městská sportovní hala v Otrokovicích byla slavnostně otevřena. Stavba za více než 83 milionů korun pojme přes 600 lidí, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

K rekonstrukci Městské sportovní haly přistoupila otrokovická radnice ze dvou důvodů. Tím prvním byl nevyhovující stav z hlediska stavebního, a tím druhým zvýšení komfortu sportovců a diváků. „Vzhledem k tomu, že halu využívá více než devadesát procent dětí, od rekonstrukce si slibujeme vytvoření optimálních podmínek pro rozvoj jejich sportovních aktivit. I přestože je nyní v hale prostředí pro sportování komfortnější, nebudeme zvyšovat nájemné," uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek.

Nová hala pojme až 630 lidí, z toho 210 sportovců a 420 diváků. Přízemí bude sloužit především sportovcům. Kromě samotného sportoviště zde mají sportovci své zázemí a je zde k dispozici sociální zařízení pro diváky včetně výtahu pro invalidy. V prvním patře se nachází zázemí pro diváky, hlediště a bufet. Nově zde mohou sportovat také kuželkáři. Součástí haly je moderní kuželna se šatnami pro hráče a sociálním zařízením.

V rámci rekonstrukce a dostavby Městské sportovní haly Otrokovice bylo vybudováno 46 nových parkovacích míst, z čehož pět míst je vyhrazeno pro invalidy.

Stavba včetně vnitřního vybavení přišla na 86 360 165 korun. Částku ve výši 9,5 milionu korun by měla pokrýt dotace OPŽP, Zlínský kraj poskytne sumu ve výši 7,5 milionu korun a zbytek uhradí otrokovická radnice ze svého rozpočtu.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam