Kraj schválil další investici do dopravy, tentokrát za 27 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 14. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Tři nové investiční akce na silnicích II. a III. třídy, které má kraj ve svém vlastnictví, schválila krajská rada. V Zádveřicích-Rakové bude opraven téměř kilometr zdejší silnice, v Holešově bude přestavěna nevyhovující okružní křižovatka a rekonstrukce silničního mostu se dočkají v Krhově, místní částí Bojkovic, server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Všechny tyto akce, které jsou za více jak 27 milionů korun, přinesou na řešených místech nejen vyšší bezpečnost silničního provozu, ale taky vyšší komfort pro řidiče," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

V obci Zádveřice-Raková bude rekonstruována silnice III/4885 v délce 879 metrů. Práce vyjdou na 5,507 milionu korun. Souběžně tu nechá obec postavit chodník, parkovací stání či dešťovou kanalizaci.

V Holešově bude přebudována stávající nevhodná křižovatka silnice II/438 a ulice Tovární na okružní křižovatku o vnějším průměru 36 metrů, se čtyřmi větvemi. Nově bude přes ni zajištěno dopravní připojení supermarketu. Součástí akce bude zajištění odvodnění, vybudování nových přípojek dešťových vpustí a jejich připojení a vybudování dopravních ostrůvků, včetně obrub. Stavba potrvá asi pět měsíců, a to za částečné uzavírky, po etapách. Úplná uzavírka bude zřízena pouze pro položení obrusných živičných vrstev v době víkendu. Objízdná trasa bude po tuto dobu pro oba směry vedena po silnicích III/43821, III/49010 a II/490 (ul. Nerudova, nám. Svobody, Přerovská, 6. května). Tato investice je vyčíslena na 5,092 milionu korun.

Nejnákladnější bude kompletní rekonstrukce mostu převádějícího silnici III/49516 přes Valovský potok v Krhově, místní části města Bojkovice. Most je ve špatném technickém stavu. Součástí akce bude osazení mostního zábradlí, odvodnění mostu, vydláždění dna toku pod mostem, vybudování opěrné zdi a betonového svodidla i odvodnění silnice do nových dešťových vpustí. Upravena bude i silnice před a za mostem v celkové délce asi 250 metrů. "Stavba si vyžádá částečnou uzavírku, zřízeno zde bude mostní provizorium. Provoz po dobu stavby bude řízen semafory. Částečná uzavírka potrvá po dobu tří až čtyř měsíců. Celkové náklady jsou 16,713 milionu korun," dodal Vandík.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam