Policie hledala na Zlínsku nemocného muže, utekl jako indián

Muž odešel s lukem, šípy, tomahawkem a oštěpem (Foto: Policie ČR)Muž odešel s lukem, šípy, tomahawkem a oštěpem (Foto: Policie ČR)
Muž odešel s lukem, šípy, tomahawkem a oštěpem (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 26. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKO – Policie pátrala po psychicky nemocném muži z jedné z obcí poblíž Otrokovic, který odešel s lukem, šípy a oštěpem v domnění, že je indián. Našla ho v kukuřičném poli, řekla serveru Zlin.cz policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž odešel v neděli v sedm večer, jeho žena se obrátila na policii o půl desáté. „Uvedla, že postrádá svého psychicky nemocného manžela. Odešel z domu svlečený do půl těla v domnění, že je indián. Vzal si s sebou pomůcky jako luk, šípy a oštěp,“ uvedla Kozumplíková.

Video

Policisté měli informace, že šestačtyřicetiletý muž vyhledává samotu a už v minulosti ho rodina musela několikrát hledat. „Naposledy ho našla po dvou dnech ve velmi špatném stavu. Velitel pátrací akce proto zavolal policejní vrtulník s termovizí, který však kvůli špatným povětrnostním podmínkám nemohl vzlétnout,“ řekla Kozumplíková.

Oblast byla velmi rozsáhlá a situaci komplikovala tma. Proto vznikly rojnice a stanovily se dvě oblasti, ve kterých policisté a hasiči hledali. „O půl jedné ráno se všem zúčastněným ulevilo. Muže našli spícího v kukuřičném poli. Kvůli jeho zdravotnímu stavu přivolali policisté lékařku, která rozhodla o jeho převozu do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži,“ dodala mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam