S nástupem prázdnin zvýší policisté kontroly na silnicích

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 29. 6. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - V pátek začínají dětem letní prázdniny a policisté proto chystají celou řadu dopravně bezpečnostních akcí. Se zvýšenými kontrolami začali strážci zákona už v uplynulých dnech, serveru Zlin.cz to oznámil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Policisté na vybraných stanovištích a úsecích kontrolují mimo jiné dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy či technický stav motorových vozidel. Policejní hlídky se samozřejmě zaměří i na řízení pod vlivem alkoholu a drog, pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Do prozatím poslední dopravně bezpečnostní akce, která se na území Zlínského kraje uskutečnila, se aktivně zapojily desítky policistů z řad dopravní a pořádkové policie. Policejní hlídky zkontrolovaly téměř 3 000 vozidel a zjistily celkem 269 dopravních přestupků. "Nejčastějším přestupkem bylo tradičně nedodržení nejvyšší povolené rychlosti. Tu neukáznění řidiči překročili téměř u poloviny všech zjištěných přestupků (131)," doplnil Jaroš s tím, že v kontrolách budou policisté pokračovat a nebudou se týkat jen řidičů, ale také cyklistů a chodců.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam