Dny lidí dobré vůle byly z pohledu policie klidné, jeden výtržník putoval na záchytku

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 7. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

VELEHRAD - Velehrad na Uherskohradišťsku má za sebou v pořadí 19. ročník Dnů lidí dobré vůle. Z pohledu policie, která kvůli dvoudenní akci přijala mimořádná bezpečnostní opatření, byl průběh letošního ročníku docela poklidný, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Poutní místo navštívilo přibližně 50 tisíc lidí. "S ohledem na tuto událost jsme přijali bezpečnostní opatření, kterého se zúčastnilo bezmála pět desítek policistů. Po oba dny tak na veřejný pořádek a bezpečnost dohlíželi pořádkoví a dopravní policisté, ale i kriminalisté," konstatovala Kyšnerová.

V průběhu opatření řešili policisté trestný čin výtržnictví, kterého se první den konání akce dopustil podnapilý muž. Se stejným mužem se ovšem strážci zákona potýkali i o den později. "Spáchal přestupek proti veřejnému pořádku a vzhledem k jeho chování a podnapilosti skončil na protialkoholní záchytné stanici," poznamenala Kyšnerová. V silné opilosti napadal muž pořadatele akce.

Někteří řidiči také nerespektovali dopravní značení, takže se kvůli nim tvořily ve Starém Městě kolony. Dopravní policisté ale naštěstí tuto situaci vyřešili.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam