Parkoviště ve Zlíně doznají několika změn

Budované provizorní parkoviště v ulici Česká (Foto: Zlin.cz)Budované provizorní parkoviště v ulici Česká (Foto: Zlin.cz)
Budované provizorní parkoviště v ulici Česká (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 10. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Mnoho parkovišť ve Zlíně čeká letos velké změny - některá budou zcela nová, jiná rekonstruovaná či legalizovaná. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Radnice v souvislosti s parkovišti ve městě proinvestuje desítky milionů korun. „Většinou se jedná o rekonstrukce a stavební úpravy vedoucí k legalizaci parkování a stání motorových vozidel," upřesnil Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

V rámci sedmé etapy regenerace panelového sídliště v Malenovicích se vylepší celkem 80 stávajících míst a vznikne 22 nových. V současné době je vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele, ze kterého bude zřejmá i cena. Výběrové řízení je vyhlášené i na další etapu regenerace sídliště na Podhoří, v jejímž rámci vznikne 45 nových stání pro auta. Stejná situace je u investice v ulici Dřevnická, kde se plánuje u škol zřízení 21 nových parkovacích míst.

V plném proudu jsou práce v lokalitě ulice Ševcovská, v úseku ulic Díly. „Modernizujeme zde a upravujeme 56 stání, součástí prací za 16 milionů korun jsou i stavební úpravy chodníků," sdělil Michal Zlámal, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

Zásadní z hlediska rozšíření nabídky parkování je projekt úpravy ulic Česká, Moravská a Slezská na Jižních Svazích. V tuto chvíli se připravují práce v ulici Česká, které počítají i s rekonstrukcí a legalizací současných míst a vznikem nových stání, celkem půjde o 187 parkovacích míst.

V souvislosti s pracemi v ulici Česká se nyní buduje v její blízkosti provizorní parkoviště, kam budou moci odstavit svá auta lidé z dotčené lokality. Na celkové ploše 1 900 metrů čtverečních vznikne 68 stání. Zajímavostí je, že kvůli vybudování provizorního parkoviště bude přemístěno 2 000 metrů krychlových zeminy a použito 327 betonových panelů. Dokončeno bude koncem července, hned poté začnou práce v ulici Česká.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam