Za nebezpečné ujíždění policistům úzkým podchodem, šel řidič do vazby

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 10. 7. 2018 | Autor: TZ Policie ČR

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Ve středu 04.07.2018 krátce před jedenáctou hodinou se v Uherském Hradišti tamní policejní hlídka snažila zastavit a zkontrolovat řidiče osobního automobilu tovární značky VW Polo.

V tuto chvíli ještě neznámý řidič na povely k zastavení nereagoval, naopak začal policistům ujíždět. Ti jej pronásledovali až na ulici Husova k podchodu pod železniční tratí. Ten rozhodně není určen pro vozidla a je poměrně úzký. Nebezpečný řidič do podchodu, který místní nazývají „myší díra“, i přesto vjel. V podchodu se ovšem pohybovala také trojice osob, které svou divokou jízdou nejen ohrozil, ale i zranil. Bez toho, aniž by lidem poskytnul první pomoc, na nic nečekal a z místa ujel. První pomoci se zraněné osoby dočkaly vzápětí od policistů, kteří muže pronásledovali. Nebezpečný řidič nadále ujížděl, ale v patách mu již byly další policejní hlídky. Divoká jízda skončila až v obci Ostrožská Lhota. Tam policisté pětatřicetiletého muže z Hodonínska dopadli a za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovali.

V současné době je případ na samém počátku šetření, které si z důvodu možné právní kvalifikace převzali krajští kriminalisté. V tuto chvíli totiž není vyloučeno, že je muž podezřelý ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, a to na více osobách.

Bližší informace v současné době a pravděpodobně ani v nejbližších dnech zveřejněny nebudou.

Video

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam