Na údržbu zvláště chráněných území uvolní kraj přes 600 tisíc korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 12. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Uzavření smluv s dodavateli, kteří se letos v létě a na podzim postarají o údržbu zvláště chráněných území ve Zlínském kraji, schválili krajští radní. Kraj jim vyplatí celkem 645 922 korun, serveru Zlin.cz to sdělil Jan Vandík z tiskového oddělení hejtmanství.

„Tito dodavatelé pro nás zajistí především šetrné posečení trávy a následné odstranění sena na celkem 30 vymezených lučních plochách, které se nacházejí na území přírodních památek a přírodních rezervací ve Zlínském kraji. V některých lokalitách se postarají také o kácení a následnou likvidaci nežádoucích dřevin, ořez větví či další nezbytné práce," uvedla radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

Vyhlašování přírodních památek a přírodních rezervací mají ve své kompetenci kraje, a to na základě zákona o ochraně přírody a krajiny. Stejný zákon pak krajům stanovuje povinnost o tato území nacházející se mimo chráněné krajinné oblasti pečovat. Pro tento účel kraj může uzavírat písemné dohody s vlastníky či nájemci pozemků provádějícími tuto údržbu a poskytnout jim finanční příspěvek. Jeho výše je ovlivněna pracností údržby a odvíjí se od ceníku Ministerstva životního prostředí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam