VaK Zlín získal prestižní ocenění za rozvoj vodárenství

Foto: Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.Foto: Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Foto: Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Co se děje 19. 7. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN -  Mimořádné ocenění za rozvoj vodárenství ve zlínském regionu získala společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s.  (VaK). Společnost ocenilo sdružení Czech Top 100. Cenu při slavnostním galavečeru na Pražském hradě převzal Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

Pro Vak Zlín je to v poměrně krátké době již druhý velký úspěch. Nedávno získala společnost prestižní certifikaci Czech Stability Award za nadstandardní ekonomickou kondici. Nyní byl VaK Zlín oceněn za svou snahu o zlepšování úrovně vodárenství na Zlínsku, zejména za obnovu vodárenské infrastruktury a ochranu vodních zdrojů i životního prostředí.

„Ceny si velice vážíme, protože prací ve prospěch vodárenství, vody a občanů regionu chceme dokázat, že vodárna se ubírá správným směrem a že naplňuje očekávání akcionářů. Převzít ocenění Czech Top 100 ve Španělském sále Pražského hradu je pro nás úžasný úspěch“ uvedl předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík.

Za poslední roky investoval VaK Zlín na rozvoj a modernizaci svého majetku desítky milionů korun. Na přelomu loňského a letošního roku se například pustil do úpravny vody v Tlumačově, ze kterého je zásobováno 48 tisíc obyvatel Zlínska. Z pohledu ekologického a ochrany životního prostředí jsou realizovány také čistírna odpadních vod v Luhačovicích a Kašavě v celkovém objemu 80 milionů korun. A další významnou investicí z hlediska budoucnosti je oprava tzv. vlárského vodovodu, který významně doplní zdroje pitné vody pro region.

V letošním roce také společnost snížila cenu vody o korunu na 85,71 koruny za kubický metr, což je přibližně tři koruny pod celorepublikovým průměrem.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam