STAN a TOP 09 půjdou společně do komunálních voleb ve Zlíně

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Politika a ekonomika 28. 7. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Na kandidátce hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro říjnové komunální volby ve Zlíně se objeví i osobnosti nominované stranou TOP 09. Starostové a Topka tak obnovují úspěšnou spolupráci z let 2010 až 2014, informoval server Zlin.cz Ondřej Běták, místopředseda krajské organizace STAN a současný náměstek primátora.

"Příběh pokračuje. Před osmi roky jsme společně ve Zlíně volby vyhráli. Poté jsme šli každý svou cestou, ale nyní naši spolupráci obnovujeme. Vítáme, že nás TOP 09 chce podpořit," konstatoval Běták. "Nechceme zbytečně tříštit hlasy voličů. Už dlouho usilujeme o otevřenou spolupráci středo-pravicových stran, a proto jsme se rozhodli navázat na úspěšnou spolupráci TOP 09 a hnutí STAN. Jsem si jist, že ve Zlíně společně uspějeme," prohlásil Milan Baroň, předseda místní organizace TOP 09 Zlín.

Na kandidátce STAN se objeví čtyři lidé nominovaní TOP 09. O konkrétním umístění se ještě jedná. "U nás není místo na kandidátce zase tak rozhodující. Každý z budoucích zastupitelů bude mít možnost pracovat pro město Zlín dle své odbornosti," řekl Běták.

"Naším cílem je, aby hlasy pro TOP 09 pomohly Zlíňanům mít na magistrátu slušného a odpovědného primátora a radu, která bude spravovat město s péčí řádného hospodáře," dodal ke kandidátní listině Robert Hamrla, místopředseda místní organizace TOP 09 Zlín.

Kromě Topky podporují kandidátku Starostů také hnutí ZVUK a Zlínské hnutí nezávislých. "Vážíme si toho, že spojujeme, že jsme i pro jiné politické subjekty přijatelní. A že nám věří natolik, že jsou připravení se společně s námi ucházet o přízeň veřejnosti," sdělil Miroslav Adámek, zlínský primátor a lídr kandidátky STAN pro komunální volby, které se uskuteční 5. a 6. října.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam