Provoz MHD ve Zlíně na linkách 3 a 13 ovlivní výluka

foto: DSZOfoto: DSZO
foto: DSZO
Co se děje 9. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Výluka ovlivní od čtvrtka do neděle provoz trolejbusových linek 3 a 13 v MHD ve Zlíně. Důvodem jsou výkopové práce pro plynové potrubí, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.

Po dva dny nebudou trolejbusy linky 3 zajíždět na točnu v Loukách a místo nich budou jezdit autobusy jen na zastávku Louky-střed. „Zároveň budou vozidla MHD po tři dny objíždět uzavřenou horní část Slovenské ulice,“ uvedl Cekota.

Ve čtvrtek a v pátek od 7:00 do 14:00 bude stavební firma provádět výkop pro plynové potrubí v prostoru točny trolejbusů ve Zlíně-Loukách. „Po dobu uzavření točny budou na linku nasazeny místo trolejbusů krátké autobusy a ty se budou otáčet v prostoru zastávky Louky-střed,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek. Na linkách 3 a 13 budou platit v těchto dnech výlukové jízdní řády.

V pátek od 14:00 do 19:00 hodin bude linka 3 rozdělená z provozních důvodů na dva samostatné úseky. „Linka označená jako 3z bude jezdit z Louk do centra Zlína na zastávku Školní a zpátky ze zastávky Náměstí Míru. Cestující si budou přestupovat do autobusů linky 13m, které budou jezdit do Lesní čtvrti ze zastávky Školní a budou končit v centru Zlína na zastávce Náměstí Míru,“ uvedl Cekota.

V pátek, v sobotu i v neděli bude nejspíš stavební firma za úplné uzavírky horní části Slovenské ulice v Lesní čtvrti opravovat vozovku. Bude tak přerušena pravidelná trasa trolejbusových linek 3 a 13 mezi zastávkami Lazy-škola a Příkrá. „V době uzavírky nasadíme na uvedené linky autobusy, které budou uzavřený úsek objíždět. Směrem na Lesní čtvrť projedou vozy MHD ulicemi Pod Vrškem a Příkrá, v opačném směru ulicemi Lesní čtvrť I, Lazy VI a Pod Vrškem. Žádná z pravidelných zastávek nebude vynechaná. Při objíždění uzavřeného úseku může na linkách vznikat menší zpoždění,“ upozornil Nosálek.

V sobotu i v neděli budou linky 3 a 13 jezdit podle pravidelného jízdního řádu. „Pro hladký průjezd autobusů úzkými ulicemi objízdné trasy je bezpodmínečně nutné, aby zde ostatní motoristé dodržovali přechodné dopravní značení, zejména zákazy zastavení,“ zdůraznil Cekota.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam