Garden Food Festival se přesouvá do centra Zlína, vstup bude zdarma

foto: MěU Zlínfoto: MěU Zlín
foto: MěU Zlín
Co se děje 11. 8. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Třetí ročník oblíbeného gurmánského festivalu se letos ve Zlíně uskuteční tradičně o prvním zářijovém víkendu, tedy 1. a 2. září. Pro návštěvníky přinese dvě podstatné změny, upozornila prostřednictvím serveru Zlin.cz mluvčí akce Kateřina Martykánová.

Jednak se bude konat přímo v centru města, na náměstí Míru, navíc vstup na akci bude po oba dva dny bezplatný

Zlínský Garden Food Festival nabídne kromě gastronomických lahůdek i pestrý doprovodný program. V sobotu 1. září se propojí s mezinárodním festivalem dechových hudeb FEDO, který zajistí i vystoupení na pódiu. V neděli potom čeká návštěvníky gastronomický program včetně prezentace špičkových kuchařů jako jsou Zdeněk Pohlreich, Pavel Sapík a další. Nedělním programem provede návštěvníky herečka, moderátorka a autorka několika kuchařských knih Markéta Hrubešová.

Jednou z atraktivit festivalu bude možnost nejen vidět v akci známého televizního šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, ale také jeho pokrmy vyzkoušet v pojízdné restauraci Wheels restaurant. Jedná se o speciální kamionový návěs, který se během chvilky promění v unikátní restauraci s terasou a kapacitou 34 míst. "Vstupenky na jeho tříchodové menu jsou stále v prodeji na ticketportal.cz a lidé by s jejich nákupem neměli otálet, protože v Olomouci i Rožnově pod Radhoštěm bylo po oba dny zcela vyprodáno," upozorňuje za organizátory Pavel Vysloužil.

Dvoudenní Garden Food Festival přinese vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Návštěvníci se zde mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty, budou mít možnost ochutnat exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, foie gras a další speciality z jater kachen a hus. V nabídce festivalu nebudou chybět farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů.

V celém prostoru náměstí bude opět platit jednotná festivalová měna – grešle. "Letos bude pro návštěvníky ve Zlíně nově připravený elektronický systém. Už jsme si jej vyzkoušeli na předchozích zastávkách v Ostravě, Olomouci a Rožnově a placení je díky němu rychlejší a komfortnější, jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky," uzavírá Vysloužil.

Vzhledem ke změně místa konání a propojení s festivalem FEDO bude vstup na zlínskou akci zdarma. Peníze za vstupenky, které si lidé koupili již dříve v předprodeji, budou vráceny v místě nákupu. Jednak se bude konat přímo v centru města, na náměstí Míru, navíc vstup na akci bude po oba dva dny bezplatný.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam