Otrokovice za tři miliony zateplují Dům dětí a mládeže Sluníčko

foto: město Otrokovicefoto: město Otrokovice
foto: město Otrokovice
Co se děje 12. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Dům dětí a mládeže Sluníčko zateplují skoro za tři miliony Otrokovice. Přinese to úsporu energie, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Práce začaly ve druhé polovině května. „Hlavními důvody zateplení je zvýšení tepelně-izolačních vlastností, úspora energie na vytápění, zajištění ochrany buddovy před klimatickými vlivy, ale i estetické působení,“ vyjmenovala Stehlíková. Zateplení podle ní přispívá také ke snížení emisí při výrobě energie, což má příznivý vliv na životní prostředí.

Termín dokončení je na začátku září. „V budově probíhá současně rekonstrukce elektrických rozvodů a po dokončení prací objekt kompletně vymalujeme, aby byl 5. září opět v provozu,“ informoval Erik Štábl z odboru rozvoje města.

Podle něj získá fasáda budovy zcela novou vizáž. „Dočká se kombinace barev zelené khaki a béžové,“ dodal Štábl. Otrokovice jako zřizovatel domu získaly na zateplení peníze z Evropské unie, dotace pokryla přes milion. „Chtěla bych poděkovat všem profesím, které potkávám při opravách, se kterými spolupracuji, plánuji a řešíme různé situace. Opravy doprovází příjemná atmosféra odpovědnosti a spolupráce. Velký dík patří městu Otrokovice,“ uvedla ředitelka DDM Sluníčko Jiřina Kovářová.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam